Jakie meble do kuchni wybrać?

kuchnia na wymiar kraków

Kuchnia jest sercem domu, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich mebli. Przy wyborze mebli kuchennych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak cena, wygląd i trwałość. Czy chcesz mieć jasne czy ciemne szafki? Co z blatami – czy powinny być granitowe, drewniane czy może z innego materiału? Omówimy niektóre z rodzajów mebli, które możesz wybrać do swojej kuchni. Być może w ten sposób pomożemy Ci podjąć decyzję.

Meble kuchenne do małych i dużych wnętrz

Jeśli masz małą kuchnię, jasne szafki to najlepsza opcja. Dzięki temu przestrzeń będzie wydawała się większa. Jeżeli Twoja kuchnia jest duża, ciemne szafki mogą nadać pomieszczeniu bardziej luksusowy charakter. Jeśli nie jesteś pewien, jaki schemat kolorów chcesz dla swojej kuchni, rozważ konsultacje z profesjonalną projektantką czy projektantem. Specjalista pomoże stworzyć unikatowe meble kuchenne na wymiar, które będziesz podziwiać przez lata.

Meble do kuchni ze szklanymi frontami

Jeśli chcesz mieć w kuchni ciemne szafki, ale boisz się zbytniego mroku, wybierz meble ze szklanymi frontami. Szklane wstawki sprawią, że wnętrze stanie się lżejsze i bardziej przestronne. Możesz je również wykorzystać do wyeksponowania ulubionych naczyń lub kolorowych dodatków, które będą ożywiać ciemne szafki kuchenne. Co więcej, szkło jest łatwe do utrzymania w czystości – należy tylko pamiętać, aby używać detergentów odpowiednich dla tego materiału.

Oświetlenie do kuchni

Innym sposobem na rozjaśnienie ciemnej kuchni jest zainstalowanie dobrego oświetlenia. Pamiętaj, że w pomieszczeniu, w którym jest mało światła, czarne meble będą wyglądać jeszcze ciemniej. Aby tego uniknąć, zastosuj oświetlenie punktowe lub listwy LED pod górnymi szafkami. Możesz też wybrać żyrandol lub lampę o ciekawym kształcie, która stanie się ozdobą całego pomieszczenia. Wybierając źródła światła do kuchni z ciemnymi meblami, zwróć uwagę na ich natężenie – zbyt jasne światło sprawi, że wnętrze będzie zimne i bezosobowe.

Blaty kuchenne

Ciemne szafki kuchenne można łączyć zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi blatami. Jeśli chcesz dodać wnętrzu kontrastu, wybierz biały lub jasnoszary blat. Ciemniejszy blat (np. czarny) nada kuchni bardziej elegancki wygląd. Takie połączenie ma szczególne znaczenie w małych kuchniach, ponieważ sprawia, że przestrzeń wydaje się większa.

Klasyczne i nowoczesne meble kuchenne

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia miała nowoczesny wygląd, wybierz meble o czystych liniach i prostych wzorach. Jeśli wolisz bardziej tradycyjny styl, zdecyduj się na szafki kuchenne z ozdobnymi detalami i formami. Możesz również mieszać i dopasowywać ze sobą różne style, aby stworzyć wyjątkową kuchnię, która odzwierciedli Twój osobisty gust.

5/5 - 2 głosów

Więcej
publikacji