Kuchnia w stylu glamour – inspiracje

kuchnia-w-stylu-glamour-inspiracje

Kuchnia, będąca jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w domu, musi zostać urządzona nie tylko w sposób funkcjonalny, ale i estetyczny. Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie kuchnia w stylu glamour. Jak ją zaaranżować? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury!

Co to jest styl glamour?

Styl glamour, znany ze swojego luksusu i elegancji, jest jednym z najbardziej pożądanych trendów we współczesnym designie wnętrz. Jego istota tkwi w połączeniu klasycznej elegancji z nowoczesnym blaskiem, co przekłada się na wyrafinowane i zarazem kreowanie przytulnych przestrzeni. 

Czym wyróżnia się styl glamour w kuchni?

Kuchnia w stylu glamour to przestrzeń, gdzie dominują wysokiej jakości materiały i starannie dobrane dodatki. Szlachetne kamienie, takie jak marmur czy granit, często pojawiają się jako elementy blatów czy wysp kuchennych. Charakterystyczne są także połyskujące powierzchnie – chrom, szkło, a także lustrzane i metaliczne akcenty dodające przestrzeni elegancji. W takim wnętrzu nie może zabraknąć stylowych lamp, które stanowią nie tylko źródło światła, ale również dekorację.

Elementy stylu glamour w kuchni

W kuchni glamour szczególną rolę odgrywają detale. Eleganckie uchwyty szafek, designerskie krzesła, a także starannie dobrane tekstylia, takie jak zasłony czy dywaniki, tworzą spójną i luksusową całość. Nie można zapomnieć o kolorystyce – tutaj dominują zwykle stonowane barwy, takie jak biel, czerń, złoto, a czasem delikatne pastele. Ważnym elementem są również ozdobne elementy, takie jak obrazy czy eleganckie wazony, które nadają wnętrzu indywidualnego charakteru.

Kuchnia glamour z drewnem

Mimo że styl glamour często kojarzy się z chłodnymi, metalicznymi tonami, doskonale komponuje się również z ciepłem drewna. Drewniane elementy, takie jak fronty szafek czy drewniane blaty, mogą dodać kuchni przytulności i naturalności, stanowiąc idealne tło dla bardziej błyszczących akcentów. To połączenie nowoczesności z naturą sprawia, że kuchnia staje się nie tylko elegancka, ale również przyjazna i funkcjonalna.

Podsumowanie

Kuchnia w stylu glamour to przestrzeń, która zachwyca swoją elegancją i luksusem. Wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, przemyślanymi detalami i subtelną kolorystyką. Jest to styl, który pozwala na wiele eksperymentów i personalizacji, dzięki czemu można stworzyć przestrzeń zarówno nowoczesną, jak i przytulną. Wybierając kuchnię w stylu glamour, mamy pewność, że stanie się ona nie tylko funkcjonalnym miejscem do przygotowywania posiłków, ale także wyjątkową przestrzenią do życia i odpoczynku.

5/5 - 1 głosów

Więcej
publikacji