Kuchnia otwarta na salon – jak łączyć strefy i meble kuchenne z przestrzenią dzienną

Kuchnia połączona z salonem? Takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze ‒ zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Aby strefy przygotowywania posiłków i wypoczynku tworzyły harmonijną przestrzeń, należy zadbać o każdy szczegół. Na co zwrócić szczególną uwagę? Mamy kilka wskazówek, którymi możesz się zainspirować.

Salon z aneksem kuchennym ‒ jak go perfekcyjnie zaaranżować?

Jeżeli masz już urządzony salon, warto pomyśleć o zakupie mebli kuchennych na wymiar. Dzięki temu dopasujesz je do szafek pokojowych, a podobny design może być cechą, która połączy oba pomieszczenia. Style mebli pokojowych i kuchennych powinny mieć taki sam charakter. Projektanci wnętrz nie zalecają zestawiania nowoczesnych szafek z klasycznymi, ponieważ tworzy to stylistyczny dysonans.

Kolejnym rozwiązaniem jest identyczny kolor mebli w obu strefach. W tym przypadku wygląd szafek może się różnić, ale cechą integrującą salon z kuchnią jest podobny odcień frontów. Żeby idealnie dopasować barwę, warto kuchnie na wymiar zamówić w firmie z wieloletnim doświadczeniem. Sprawdzony producent mebli kuchennych oferuje zwykle więcej próbników kolorystycznych. Wybierzesz z nich okleinę czy naturalny surowiec, które tonacją nawiązują do szafek w przestrzeni dziennej.

Detale są również istotne w łączeniu dwóch stref. Kuchnie na zamówienie może wyróżnić dodatek, np. frezowany front, szprosowe przeszklenie w szafkach górnych czy marmurowy blat. Takie same cechy warto powtórzyć w meblach salonowych, by zachować stylistyczną spójność. Fronty mogą się różnić kolorem czy designem, ale wyglądać podobnie za sprawą tego samego detalu.

Co jeszcze warto wprowadzić do salonu łączonego z kuchnią, by uzyskać perfekcyjną aranżację?

Jeżeli wybierzesz meble kuchenne, które różnią się od szafek w pokoju dziennym, postaw na spójność dodatków. Jednolity charakter dekoracji połączy obie strefy. Ozdoby mogą zaczynać się w jednej sekcji i kończyć w drugiej. Wybierz pasujące grafiki na ścianę lub kwiaty w doniczkach – stworzą optyczną jedność obu przestrzeni. Mogą to być takie same dywany, zasłonki czy też lampy. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie identycznej tapety na ścianie w aneksie kuchennym i w salonie.

Styliści wnętrz proponują też zrównoważyć przestrzeń, wprowadzając do niej jako integralną cechę ten sam materiał. Wstaw do kuchni drewniany stolik z krzesłami w stylu scandi. W salonie z kolei zawieś na ścianie ramki, wykonane z podobnego surowca. Jeżeli masz szklany stolik w aneksie kuchennym, udekoruj salon szklanymi ozdobami – wazonami i świecznikami.

Podsumowanie

Meble kuchenne na zamówienie, otwarte na salon to rozwiązanie dla osób ceniących komfort i nowoczesny design. Jednak, aby cała aranżacja była efektowna, weź pod uwagę również wygląd szafek w strefie dziennej. Dzięki wspólnym cechom stworzysz wnętrze, które nie tylko będzie piękne, ale zaprezentuje stylistyczną równowagę. W ten sposób wykreujesz wewnątrz spokojny, przyjemny klimat.

Oceń stronę

Więcej
publikacji