Kuchnia z wyspą – jak zaplanować i urządzić przestrzeń wokół centralnego punktu kuchni?

Kuchnia z wyspą

Projektowanie kuchni to zadanie, które łączy kreatywność z praktycznym myśleniem. Niezależnie od tego, czy budujesz dom od podstaw, czy planujesz remont istniejącej przestrzeni, wybór odpowiedniego projektu kuchni jest niezwykle ważny. Wśród wielu dostępnych opcji coraz więcej osób decyduje się na kuchnię z wyspą. Jak zaplanować i urządzić przestrzeń wokół niej? Zachęcamy do lektury.

Rodzaje kuchni z wyspą – wybór odpowiedniego stylu

Wyspy kuchenne różnią się rozmiarem, kształtem i funkcją, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do gustu domowników i wymogów przestrzennych. Jedną z popularnych opcji jest wyspa z miejscem do siedzenia. Można ją wykorzystać jako dodatkową przestrzeń roboczą, ale również jako miejsce do spożywania posiłków.

Wyspa z miejscem do przechowywania jest natomiast świetną propozycją dla osób, którym brakuje miejsca do przechowywania. W szafkach można trzymać garnki, naczynia lub inne przedmioty kuchenne.

Wyspa w kuchni – jak ustalić jej lokalizację?

Wyspa kuchenna powinna być na tyle daleko od szafek i innych przedmiotów kuchennych, aby można było swobodnie przemieszczać się wokół niej. Minimalna rekomendowana odległość między wyspą a innymi meblami czy urządzeniami to około 100 cm, ale jeśli przestrzeń na to pozwala, lepiej zapewnić 120 cm.

Wielkość i kształt wyspy zależą od dostępnej przestrzeni i osobistych preferencji. W małych kuchniach zwykle lepiej sprawdzają się węższe, dłuższe wyspy, które mają dodatkową przestrzeń roboczą. Do większych kuchni można rozważyć zakup kwadratowej, prostokątnej lub nawet okrągłej wyspy.

Kuchnia z wyspą jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią nowoczesny design oraz funkcjonalność. Podczas projektowania tej przestrzeni ważne jest, aby dostosować ją do indywidualnych preferencji i pozostałych pomieszczeń w domu. Możesz zdecydować się na zakup wyspy z dodatkowymi szafkami, dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni do przechowywania. Osobom, które natomiast nie mają zbyt dużo miejsca w kuchni, np. na postawienie stołu, rekomendowany jest zakup wyspy, np. z miejscem do siedzenia.

Oceń stronę

Więcej
publikacji