Kuchnia klasyczna

Kuchnia klasyczna

Klasyczna kuchnia na wymiar

W kuchni tradycyjnej stosujemy finezyjne wykończenia, bogate zdobnictwo, frezowane fronty. Charakterystycznymi elementami takiej przestrzeni są upiększające korony (listwy) wieńczące, pilastry, patyna, różnego rodzaju profilowane gzymsy. Przeszklenia, witryny ze szprosami, półki z galeryjkami wzbogacają wzornictwo i tworzą miejsce na kolekcje eleganckiej porcelany. W połączeniu z wysokiej klasy sprzętem AGD, naturalnymi szlachetnymi materiałami, eleganckimi uchwytami kuchnia klasyczna prezentuje się doskonale.

Styl klasyczny nie ustępuje pod względem funkcjonalności kuchniom w innym stylu. Przemyślany układ, okucia Blum, materiały odporne na działanie wody i wilgoci tworzą ergonomiczną, łatwą w utrzymaniu w czystości przestrzeń, umożliwiają komfortowe przygotowywanie i spożywanie posiłków oraz wygodne przechowywanie produktów, naczyń, garnków. Jest to prawdziwe serce domu.

Kuchnia klasyczna drewniana

Klasyczna drewniana kuchnia może wnieść ciepłe i zachęcające uczucie do każdego domu. Naturalne piękno słojów drewna jest ponadczasowe, a trwałość drewna sprawia, że jest to praktyczny wybór dla zapracowanych rodzin. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnej kuchni z wiśniowymi szafkami, czy bardziej nowoczesnej przestrzeni z meblami z klonu, drewniana kuchnia może być doskonałym sposobem na dodanie stylu i funkcjonalności do domu. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego drewna do kuchni, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Twarde drewna, takie jak klon i dąb, są idealne dla obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnia, ponieważ są one mniej prawdopodobne, aby zadrapać lub wgnieść. Jeśli szukasz bardziej miękkiego drewna, sosna jest dobrą opcją. Jednak ważne jest, aby uszczelnić sosnowe szafki i blaty, aby zapobiec plamieniu. Niezależnie od rodzaju drewna, które wybierzesz dla swojej kuchni, upewnij się, że skonsultujesz się z profesjonalistą, aby zapewnić, że wytrzyma lata użytkowania.

Jaki kolor wybrać kuchni klasycznej?

Jeśli chodzi o wybór koloru do klasycznej kuchni, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest ogólny styl kuchni. Jeżeli kuchnia ma tradycyjny projekt, wtedy klasyczne kolory takie jak kremowy, brąz i biały są prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jednak jeśli kuchnia ma bardziej nowoczesny design, to szary lub czarny może być lepszą opcją. Drugim czynnikiem do rozważenia jest ilość naturalnego światła w pomieszczeniu.

Jeśli kuchnia jest słabo oświetlona, to jasny kolor, taki jak kremowy lub biały może być najlepszym wyborem. Jednak jeśli kuchnia ma dużo naturalnego światła, to ciemniejszy kolor, taki jak szary lub czarny, może pomóc stworzyć bardziej dramatyczny wygląd. Wreszcie, ważne jest, aby rozważyć osobiste preferencje właścicieli domu. Niektórzy ludzie mogą preferować klasyczny kolor, taki jak kremowy lub brąz, podczas gdy inni mogą preferować bardziej klasyczny kolor kuchni, taki jak szary lub czarny.

Beżowa albo granatowa kuchnia klasyczna też będzie dobrym wyborem. Ostatecznie najlepszy kolor dla klasycznej kuchni będzie taki, który odzwierciedla ogólny styl pomieszczenia i osobiste preferencje właścicieli domu.
Więcej Realizacji